Mis on armastus?

Blogi

Kommenteeri
Armastuse kohta on erinevaid tsitaate aga lühidalt: armastus on kuuldud ja nähtud olemine ehk siis tegemine ja rääkimine.
Probleemid armastuses ja sa otsid väljapääsu. Lahendus ei ole selles, mida ette võtta probleemidega suhtes vaid missugune suhe on inimesel iseendaga. Inimene, kes iseennast ei armasta, võib ümbritseda end heade kavatsuste ja plaanidega, tagatipuks veel pühade lubadustega aga lõpuks lastakse ikka asjadel minna, rikutakse lubadusi.
Kestvaks muutuseks peab see soov ulatuma sügavamale kui ainult meie kavatsused. See peab puudutama meie väärtusi. Kui väärtused ei muutu, ei muutu ka valikud. Kui valikud ei muutu, ei muutu ka meie elu. Me ise valime selle, mida peame väärtuslikuks, sõltumata sellest, missuguseid muid plaane meil veel juhtub olema või missuguseid lubadusi oleme andnud. Lõpuks valime me ikkagi selle, mis on meie meelest tähtis. Kui inimene ennast piisavalt armastab ja endast hoolib siis ütleb ta „ei“ kuigi teab, et sellest sünnib vasturääkivusi. Ta jääb oma otsusele kindlaks kuigi see võib teistes protesti tekitada. Valust, kannatusest ja nurjumistest saavad meie sõbrad. Nad kutsuvad meid sügavamalt muutuma.
Väärtused ja väärtushinnangud on tähtis asi, sest need juhivad meie valikuid. Valikute kaudu kujundame oma elu. Valikutega, mis lähtuvad pinnalistest väärtustest, kujundame pinnapealse elu. Väärtustest on kõige sügavam armastus.
Armastuses on sügavust, sest selles sisaldub sügav arusaam kõigest inimlikust. Inimliku elu juurde kuulub, et oleme nõrgad ja ebatäiuslikud, haavatavad, meil on andeks saamise tarve. Armastus kaitseb meid meie inimlikkust ja saab aru meie nõrkustest.
Meie elu sügavaim vajadus on vajadus armastuse järele.
Kui Sa tunned, et vajad oma ellu selgust ja vajad inimest, kes sulle abiks oleks siis oled õiges kohas. 

Lisa kommentaar

Email again: