Filtreeri postitusi

Sinu aju võib sinuga trikitada

Sõltuvuse ja tagasilangusega seotud aspekt, millest peaksid aru saama, on see, et uimasteid või alkoholi tarvitades aju trikitab teiega, paneb sind tegema teie endi huvidele täiesti vastupidiseid otsuseid. Otsmiku keskosas asub ajupiirkond, mida nimetatakse ventraalseks mediaalseks prefrontaalkorteksiks. See on ajupiirkond, mis võtab infot vastu, sorteerib seda ja otsustab, mida inimene tegema peaks. See ongi otsuseid tegev piirkond. Enamasti töötab see hästi – hindate uusi olukordi, otsustate, mida ette võtta, ja seejärel teete seda, mis on vajalik eesmärgi saavutamiseks.
Loe lisaks

Kliendi tagasiside on teretulnud

Sõbrapäeval sain väga meeldiva ja pika kliendi tagasiside. Loomulikult on tagasisidet hea saada aga see oli midagi erakordset ja jagan kliendi nõusolekul siin blogis. Selle kliendiga töötasin 2021 aastal pea aasta aega. Ta oli klint Töötukassa kaudu, siis vahepeal käis minu erapraksises pool aastat ja siis jälle Töötukassa kaudu. Imeline klient kes tõi rõõmu aga pakkus ka väljakutseid. Julgustan ka teisi kliente oma tagasisidet jagama. Oleksin väga tänulik!
Loe lisaks

Leinaga toimetulek

Lein hõlmab mitmeid valdkondi: lähedase surm, lemmiklooma kaotus, suhte kaotus, töö kaotus, kodu kaotus. Lein on inimese elus valusaimaid kogemusi ja leinaga toimetulekuga tuleb kindlasti tegeleda.
Kui lein jääb läbielamata siis sellest tervenemine võib olla keeruline ning leinaprotsess kesta aastaid. Leinast tervenemisel on oluline aja faktor, mida kiiremini saad abi või toetust siis seda parem. Esimesed 24 tundi on väga olulised, et tuge saada ning kindlasti ära tarvita sel ajal alkoholi või muid rahusteid, mis emotsioonid alla suruvad. Leinaga teadlik tegelemine aitab kiiremini liikuda edasi tervislikuma elu suunas.
Jagan mõned soovitused, mis võivad aidata leinast tervenemisel:
Loe lisaks

Arhiiv