Filtreeri postitusi

Kaassõltuvus

Kaassõltuvus on tunnete, uskumuste ja hoiakute kogum, mille puhul inimene panustab enamuse energiast uimastite, akoholi jm sõltuvuste tarvitaja ja tema muredega tegelemisele. Võib isegi öelda, et kaassõltuvus on sõltuvus tarvitajast ja tema käitumisest. Seda iseloomustab püüd kontrollida tarvitaja iga sammu ning klaarida tema tegude tagajärgi. Kodus valitseb usaldamatus, aus ja vahetu suhtlemine on praktiliselt võimatu. Kodukorra reeglid ei kehti ning käib lakkamatu võimuvõitlus. Midagi ei võeta enne ette, kuni pole hoolega kaalutud, kuidas tarvitaja sellele reageerida võiks. Perekonnas võtab maad närviline valvelolek.

Loe lisaks

Võltsnaiselikkus

Lahkan veidi Võltsnaiselikkuse teemat, mis sisaldab mitmeid küsimusi ja mõtteid. Miks reklaamin ennast nii palju väljapoole, ilupildid, torutatud huuled, ütlen ISE välja kes ma olen. Miks ma seda teen?

Kas siis teised ei näe seda, et sa pead seda kõvasti kuulutma või sa ise ei usu seda? Kui ma otsin naiselikkust iseendas siis sean vaikselt muutuste samme. Ühel hetkel tunnen ennast ise kindlalt ja oma nahas hästi ning siis märkavad muutusi ka minu kaaslased, pere, sõbrad, lähedased. Miks ikkagi siis ennast eksponeeriva naise hinges toimub?


Loe lisaks

Sinu aju võib sinuga trikitada

Sõltuvuse ja tagasilangusega seotud aspekt, millest peaksid aru saama, on see, et uimasteid või alkoholi tarvitades aju trikitab teiega, paneb sind tegema teie endi huvidele täiesti vastupidiseid otsuseid. Otsmiku keskosas asub ajupiirkond, mida nimetatakse ventraalseks mediaalseks prefrontaalkorteksiks. See on ajupiirkond, mis võtab infot vastu, sorteerib seda ja otsustab, mida inimene tegema peaks. See ongi otsuseid tegev piirkond. Enamasti töötab see hästi – hindate uusi olukordi, otsustate, mida ette võtta, ja seejärel teete seda, mis on vajalik eesmärgi saavutamiseks.
Loe lisaks

Arhiiv