Psüühika- ja käitumishäirete tõus
TAI teatel oli psüühika- ja käitumishäirega patsiente varasemast rohkem
Tervise arengu instituudi (TAI) tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis avaldatud psühhiaatriateenuse statistikast ilmnes, et psühhiaatrid registreerisid mullu ambulatoorsetel vastuvõttudel psüühika- ja käitumishäireid 4% rohkem kui aasta varem.
Kaassõltuvus
Kaassõltuvus on tunnete, uskumuste ja hoiakute kogum, mille puhul inimene panustab enamuse energiast uimastite, akoholi jm sõltuvuste tarvitaja ja tema muredega tegelemisele. Võib isegi öelda, et kaassõltuvus on sõltuvus tarvitajast ja tema käitumisest. Seda iseloomustab püüd kontrollida tarvitaja iga sammu ning klaarida tema tegude tagajärgi. Kodus valitseb usaldamatus, aus ja vahetu suhtlemine on praktiliselt võimatu. Kodukorra reeglid ei kehti ning käib lakkamatu võimuvõitlus. Midagi ei võeta enne ette, kuni pole hoolega kaalutud, kuidas tarvitaja sellele reageerida võiks. Perekonnas võtab maad närviline valvelolek.
Depressioon
Maailmas kannatab depressiooni all ligi 300 miljonit inimest. Praeguste ennustuste kohaselt on depressioon aastaks 2030 kõige suurema haiguskoormusega haigus maailmas.
Allikas: ajakiri "Meditsiini uudised"
Võltsnaiselikkus
Lahkan veidi Võltsnaiselikkuse teemat, mis sisaldab mitmeid küsimusi ja mõtteid. Miks reklaamin ennast nii palju väljapoole, ilupildid, torutatud huuled, ütlen ISE välja kes ma olen. Miks ma seda teen?
Kas siis teised ei näe seda, et sa pead seda kõvasti kuulutma või sa ise ei usu seda? Kui ma otsin naiselikkust iseendas siis sean vaikselt muutuste samme. Ühel hetkel tunnen ennast ise kindlalt ja oma nahas hästi ning siis märkavad muutusi ka minu kaaslased, pere, sõbrad, lähedased. Miks ikkagi siis ennast eksponeeriva naise hinges toimub?