Filtreeri postitusi

Mälestused

Mälestused pole paika pandud. Iga neuroteadlane võib sulle seda öelda. Mida rohkem sa midagi meenutad, eriti veel siis, kui sel on tugev emotsionaalne laeng, seda enam tugevdad neuronitevahelisi sidemeid. Mida rohkem sa sellest mõtled, seda enam sa seda tunnetad, seda tugevam mälestus on.
Loe lisaks

Miks meil paarisuhet ikka nii väga vaja on?

Inimese subjektiivne õnnetunne pidavat seisma neljal suurel vaalal:

  • Inimese tervislik seisund
  • Paarisuhe
  • Eneseteostus
  • Füüsiline ja materiaalne turvalisus

See milline on sinu suhe kalli inimesega, mõjutab otseselt kõiki teisi aspekte, nii tervist, eneseteostuse võimekust kui seeläbi võimet luua endale turvaline keskkond. Paarisuhe on väga suure tähtsusega meie heaolus. 

Loe lisaks

Ilona tagasivõitmise lugu 

RAAMATUSOOVITUS
Soojalt soovitan Seda raamatut nii meestele kui naistele. See perelugu on kirjutatud läbi nii mehe kui ka naise vaatevinkli. Kui ei teaks, et on üks perelugu siis ei usuks, on kaks täiesti erinevat lugu.
Raamat näitab selgelt, kui oluline on üksteist kuulda ja kuulata ära lõpuni.
See reegel kehtib loomulikult kõikides suhtlustes, mitte ainult mehe ja naise vahel.
Iga inimne tunnetab ja tajub elusündmusi erinevalt. Oleks ideaalne kui sinu teine pool mõistaks sind just nii, nagu sina maailma tajud.

Suur osa selles, kuidas teine sind mõistab, on Sinu enda teha. Mõtle vahel sellele, kui asjad kipuvad kiiva kiskuma.
Loe lisaks

Emadepäeva mõtisklus

Kõik naised ei ole emad. Emaks olemine ei ole juhus, see on teadlik valik võtta vastutus elu eest. «Kui laps sünnib, siis algab intensiivkursus suhetest,» ütleb psühholoog ja Tallinna Ülikooli õppejõud Kristiina Uriko. Nii ta just tegelikult ka on.

Loe lisaks