Alkohol ja selle tarbimine

Blogi

Kommenteeri

  • Kas joomine põhjustab sulle probleeme?
  • Kas sa tunned, et on võimatu loobuda igapäevasest õllekruusist, klaasist veinist või kokteilist?
  • Kas alkoholi tarbimine halvendab su pereelu?
  • Kas sa oled ülekaaluline ja alkohol rikub su tervist?

Väga oluline on mõista, mis oli alkoholi (kuri)tarvitamise algne põhjus. Põhjus võib olla psühholoogiline, sotsiaalne või tuleneb tunnete iseloomust. Sinu teadlikkus põhjusest aitab sul võidelda sõltuvuse vastu.

Kas sa tead, mis on sõltuvuse väljaarenemise mehhanism? Mis tekitab vastupandamatu iha alkohoolsete jookide järele hetkedel, mil elu tundub olevat korras? Miks sa ootad õhtut, et saaksid avada pudeli õlut, veini või teha kokteili? Tarbides sagedasti alkoholi tekitab see psühholoogilist sõltuvust.

Me vajame positiivseid emotsioone nagu õnn, rõõm, rahulolu ja lõõgastav olemine. Need positiivsed emotsioonid tekitavad "õnnehormoonid", mida meditsiinis nimetatakse neurotransmitteriteks, serotoniiniks, dopamiiniks, endorfiinideks.
"Õnnehormoonid" vastutavad selle eest, kas tunned end rõõmsana, õnnelikuna või vastupidi - meeleheitel ja õnnetuna.

See tähendab, et sinu tundeid ja emotsioone kontrollivad need n.ö. õnnehormoonid. Aju ja närvisüsteem on "tasustatud" iga saavutuse eest ja te tunnete end suurepäraselt!

See on peen mehhanism, mida meditsiinis nimetatakse katehhoolamiini tasusüsteemiks.

Alkoholism viib tasustamissüsteemi halvenemiseni. Selle asemel tekivad alkoholist stimuleeritud kunstlikud tunded. 

See tähendab, et "õnnehormoonide" tootmise loomulikus mehhanismis on muutusi, mis põhinevad tegelikel elusündmustel. Selle asemel on sul alkoholi mõju all kunstlik rõõmu- ja õnnetunne ning muud tunded, mis nõuavad uusi regulaarseid alkoholiannuseid.

See ongi alkoholisõltuvuse tegelik põhjus. Haiguse võitmiseks on vaja mõista ja mõtestada. Kui soovid, tee Alkoholi  tarbimise test

Kui tunned pidevalt vajadust õhtul-päeval alkoholi juua siis oled kahjustanud peent looduslikku mehhanismi ja asendanud selle kunstliku, alkoholi stimuleeritud süsteemiga, mis nõuab pidevalt uusi igapäevaseid alkoholiannuseid.

Sina ise peaksid vastutama oma õnne seisundi eest, mitte alkohol. Ainult kaine meel suudab mõista alkoholi tagajärgi ja ületada sõltuvust.

Ole jälle sina ise, ole õnnelik kaines olekus! Elu on ilus.

Lisa kommentaar

Email again: