Emotsionaalse toe ja hingehoiu tugiliin avatud 

Blogi

Kommenteeri
Jaanuaris 2023  liideti vaimse tervise tugiliini ning emotsionaalse toe ja hingehoiu telefonid üheks numbriks 116 123. Vaimse tervise tuge saab nii eesti, vene kui ka inglise keeles. 
Vaimse tervise tugiliinilt saab abi kiiresti just sinu esmasel kriisi hetkel. Pikemalt vaimse tervise toeks ja abiks, erinevate probleemide korral, on turvaline valida appi kogemusnõustaja või psühholoog.
Vaimse tervise tugiliini ja emotsionaalse toe ja hingehoiu telefoni teenuste sisu osaliselt kattuvad, seega otsustas Sotsiaalkindlustusamet numbrid ühendada. Soov on pakkuda inimestele parimat tuge ning olla lihtsasti leitavad ilma, et helistaja peaks mõtlema, milline number ühe või teise mure korral valida. Hea on teada, et paljudes Euroopa riikides vaimse tervise toe pakkumiseks kasutusel sama number, mis Eestiski – 116 123.

Eesti Kaubandus - Tööstuskoda viis 2023 180 organisatsiooni seas läbi uuringu, millest selgub, et 82% tööandjate hinnangul on inimeste vaimne ning 65% arvates töötajate füüsiline tervis viimaste aastate jooksul halvenenud.

Vaimse tervisega seotud riskid võivad viia suuremate terviseprobleemide, töölt eemale jäämise, töö kvaliteedi ja tõhususe vähenemiseni. Seega probleemide korral otsi pigem abi, sellega kehtib reegel, et mida varem seda parem.

Lisa kommentaar

Email again: