Filtreeri postitusi

Mõistuse korrastamise harjutused

Mõtete korrastamise harjutused
Nr 1. Keskendu hingamisele - hingamise muutumine on sageli esimene märk, et mõtted on pealetükkivad-pingerohked. Üks parimaid viise oma mõistuse üle kontrolli saavutamiseks on aeglane, sügav ja rütmiline hingamine. Keskendunud hingamine aeglustab pulssi, lõdvestab lihaseid, rahustab meeli ja normaliseerib ajutegevust.


Loe lisaks

Vaimse korralageduse neli põhjust

Advendimõtted.
Mõtete korrastamine on oluline, et saada lahti kõikvõimalikest negatiivsetest tunnetest, mis omakorda tekitavad ärevust. On oluline aru saada, miks meil sellised mõtte üldse on.
Vaimse korralageduse neli põhjust:
  • Igapäevane stress
  • Valikute paradoks
  • Liiga palju kraami
  • Negatiivsuskalduvus
Mis kohe kiirelt aitab: kallista lähedast inimest, helista sõbrale, pereliikmele, kingi kallitele inimestele aega, pea meeles nende tähtsaid päevi ja tegemisi. Ole neile olemas. Lähedus oma perega on kõige parem kaitse stressi vastu.
Loe lisaks

Emotsionaalse toe ja hingehoiu tugiliin avatud 

Jaanuaris 2023  liideti vaimse tervise tugiliini ning emotsionaalse toe ja hingehoiu telefonid üheks numbriks 116 123. Vaimse tervise tuge saab nii eesti, vene kui ka inglise keeles. 
Vaimse tervise tugiliinilt saab abi kiiresti just sinu esmasel kriisi hetkel. Pikemalt vaimse tervise toeks ja abiks, erinevate probleemide korral, on turvaline valida appi kogemusnõustaja või psühholoog.
Loe lisaks