Kommenteeri

Lahutus, kuidas ennast aidata

Lahutuse läbielamine on keeruline kuna inimene kogeb mitmeid erinevaid tundeid ja kaotusi. Siiski on mõned üldised põhimõtted ja aspektid, millele tuleks teadlikult tähelepanu pöörata:

  1. Empaatia ja kuulamine: 
    On äärmiselt oluline, et sa saaksid rääkida oma tunnetest ja kogetust – läbielamistest. Selleks võib olla keegi lähedane, kes sind kuulab ja on empaatiline.
  2. Praktiline tugi: 
    Lahutus toob sageli kaasa praktilisi väljakutseid, nagu elukoha muutused, finantsmured või lastega seotud küsimused. Sa vajad sageli praktilist abi nende küsimuste lahendamisel – mõtle, kes sind saab aidata ja oska abi vastu võtta.
  3. Psühholoogiline tugi: 
    Lahutus võib kaasa tuua emotsionaalseid raskusi. Arukas on appi võtta professionaalne nõustaja. Neil on kogemus aidata sul oma tunnetega toime tulla. Psühholoogilist tuge vajavad ka lapsed, kes enamasti vanemate lahutust raskelt üle elavad.
  4. Sotsiaalne tugi: 
    Oluline on säilitada sotsiaalsed sidemed. Otsi tuge sõpradelt kuna nende toetus on sulle vajalik, isegi kui sa tunned et ei suuda kellegagi rääkida, ei soovi suhelda. Hea on osaleda lahutuse läbi elanud inimeste tugirühmas.
  5. Enesehooldus: 
    Ära jäta unarusse enesehooldusele pühendamine, sealhulgas tervisliku toitumise, piisava une ja regulaarse füüsilise tegevusega tegelemist. See aitab paremini toime tulla stressiga.
  6. Laste toetamine: 
    Kui peres on lapsi, siis on laste heaolu oluline. Ole toeks oma lastele, arutlege teise vanemaga, kuidas tagada laste heaolu nii emotsionaalselt kui ka praktiliselt.
  7. Uute eesmärkide seadmine: 
    Püüa leida endale uusi eesmärke ja suunata oma tähelepanu tulevikule. See võib hõlmata uusi hobisid, koolitusi või karjäärivõimalusi.

Oluline on mitte jääda üksinda ja see on aeg, kus abi tuleb küsida ja vastu võtta!

Lisa kommentaar

Email again: