Kommenteeri

Mõistuse korrastamise harjutused

Mõtete korrastamise harjutused
Nr 1. Keskendu hingamisele - hingamise muutumine on sageli esimene märk, et mõtted on pealetükkivad-pingerohked. Üks parimaid viise oma mõistuse üle kontrolli saavutamiseks on aeglane, sügav ja rütmiline hingamine. Keskendunud hingamine aeglustab pulssi, lõdvestab lihaseid, rahustab meeli ja normaliseerib ajutegevust.


Nr 2. Mediteeri - alusta väga lihtsalt 10 minuti meditatsioonist. Leia vaikne rahulik koht, määra aeg kell pealt, pane silmad kinni ja hingake nina kaudu sügavalt sisse ja välja. Keskendu ainult hingamisele ja mõttes ütle "sisse" ja "välja". Mõtted lähevad uitama aga kui see juhtub siis pööra hellalt mõtted hingamisele tagasi. Alguses see ei õnnestu aga harjuta.
Nr. 3 Negatiivsete mõtete ümbertegemine
  • Ole jälgija - lahutage oma mina mõtetest ning jälgige lihtsalt erapooletult, mis teie mõtetes toimub. Vaadake oma mõtteid nagu kõrvalseisjana ilma hinnanguid andmata. See aitab oma mõtetest aru saada.
  • Andke mõtetele nimi - see on teine viis end oma mõtetest lahutada. Näiteks kui mõtled: "Ma ei saa eales seda kõike tehtud", sõnasta ümber lauseks: "Mul on mõte, et ma ei saa eales seda kõike tehtud". See võimendab fakti aga ei ole teie mõtete mis annab hinnangu.
  • Öelge lihtsalt "EI" - kui leiad end muretsemast siis ütle lihtsalt kõva häälega "Seis!" ning kujutle, et lööd oma uitavatel negatiivsetel mõtetele nina eest ukse kinni.
  • Proovige kummipaelatrikki - Kandke randme ümber kummipaela. Iga kord, kui seda näete, peatuge ja märgake oma mõtteid. Kui olete negatiivses mõtlemises, lööge sellega randmele õrnalt palksu. See füüsiline tegu katkestab negatiivse mõttevoo.
  • Tundke oma päästikuid - Tihti käivitab ülemõtlemist ja negatiivsuse mõni isik, olukord või füüsiline seisund. Pöörake tähelepanu tavapärastele muredele ja ärevusele, mis te tihti haudute. Pange päästikud kirja, et oleksite teadlik, kui need reaktsioonid vallanduvad. See teadlikus aitab teil ennetada negatiivsete mütete lõksu langemist.
  • Segage end vahele -  Purustage nõiaring mõne segaja abil. Tehke midagi sellist, mis köidab teie meeli, nii et negatiivsetele mõtetele ei jää enam ruumi.  Sukeldu mõtetes projekti mis nõuab keskendumist, autos ummikus või järjekorras, võtke mõttes läbi korrustustabel või püüa mõnd luuletust meelde tuletada.
Õppige tõde tunnistama
Sul võib tekkida küsimus, et mida teha nende negatiivsete mõtetega, mis vastavad tõele ehk kuidas toime tulla kui on rasked elu hetked ja võimatu on säilitada positiivne hoiak. 
Rasketel hetkedel tuleb oma olukorda tunnistada, peatu hetkeks oma mõtetes ja ütle: " Nüüd on nii!" või "Ma tunnistan, et olukord on säärane."
Hingage sügavalt ja püüdke mõttes olukorra vastu sõdimast. Kui hakkate rasket olukorda tunnistama, siis saab
otustada, mida ette võtta olukorra parandamiseks, leevendamiseks, heastamiseks.
mõelda, mida positiivset saab sellest õppida
leida sellega silmitsi seistes abi ja toetust
Olukorra tunnistamine ei tähenda mitte seda, et te peaksite vältima tegutsemist, vaid et te ei sõdi sõgedalt ega püüa paaniliselt põgeneda. Te viite end meeleseisundisse, mis võimaldab teil tegutseda õigesti ja otstarbekalt.

Lisa kommentaar

Email again: