Kommenteeri

Lahku kasvamine

Lahku kasvamine – mis siis meiega juhtub? 

Kui suhe algab siis on meil parimad kavatsused. On rõõmu, uudsust, sära ja lähedust. Kuidas aga algab kaugenemine? Kas ma tunnen ära kui oleme juba võõraks jäänud?Sageli võtab argielu võimust, et me ei pane tähelegi enda või partneri kaugenemist.

Kui partnerid /või üks neist/ ei ole enam suhtega rahul, siis kas võetakse ette teekond, et midagi muuta või asutakse suhte lõpetamise teekonnale.

Suhte lagunemine olenevalt asjaoludest võib kesta üsna kaua ning on tavaliselt valuline protsess. Vaid siis, kui lahkumist soovivad mõlemad, läheb see hõlpsamini.

Siduvas staadiumis oleva paari aeglast lahkuminekut iseloomustavad järgmised nähtused.

  • Enda eristamine toimub siis, kui suhet hakatakse pidama ahistavaks. Tähelepanu pööratakse rohkem oma erinevustele kui sarnasustele partneriga võrreldes. Tahetakse teha omaenda asju, soovitakse saada „veidi hingamisruumi“. Sagenevad konfliktid.
  • Piiramine tähendab, et paar hakkab vähem suhtlema ja suhtest kaob lähedus. Teatavaid teemasid (seks ja raha) üritatakse vältida, sest need võivad tuua tüli. Suhtesse seguneb järjest rohkem formaalsust. Näit. naine: Lähen välja jalutama; mees: Tee kuidas soovid!
  • Soikumine peegeldab suhte täielikku lagunemist, omavahel räägitakse juba peaaegu nagu võõrad inimesed. Siiski võivad paari koos hoida lapsed või majanduslikud asjaolud. Omaenda suhet enam teemana ülesse ei võeta.
  • Vältimine, s.t teineteisest eemalehoidmine aitab lagunendu suhte probleemidega kuidagi toime tulla. Sel ajal asutakse tavaliselt eraldi elama, kuid on võimalik, et paar elab samas majas (kodus) aga kumbki oma elu. Suheldakse nii vähe kui võimalik, nii palju kui vajalik.
  • Suhtel lõppemisel selgitatakse lahkuminekut: Ma hindan sind aga ei armasta enam; Me võiksime jääda sõpradeks jms. Mida pikaaegsem ja tähenduslikum on suhe olnud, seda valusam on ka selle lõppemine. Tuleb mõtestada suhe ümber ja lahendada oma mina probleemid.

Kus faasis oled Sina oma suhtega? Kas naudid seda või oled unustanud oma paarisuhtesse värvi ja rõõmu toomast? Esimese sammu paremuse teele saad astuda ainult Sina ise! Jõudu ja jaksu sellel teel!


Lisa kommentaar

Email again: