Minutervis nõustamised kolmas tegutsemise aasta

Blogi

Kommenteeri

Head kliendid!

Täna 29.05.2020 tähistan rõõmsalt Minutervis Nõustamisteenused (Tervemina OÜ) kolmandat tegutsemisaastat ja vaatan positiivselt ja lootusrikkalt tulevikku.

Mul on au avaldada mõned kliendi lood ja tagasiside minu nõustamistele. Jagan neid ülla eesmärgiga, et julgustada teisi kliente abi otsima asudes enesearengu teele ning kindlasti nõustaja sinna teekonnale kaasa võttes.

NB! Lugude avaldamiseks on klientidelt nõusolek olemas. Mõned nimed muudetud aga lood on täpselt nii avaldatud nagu kliendid seda minuga jagasid. Aitäh teile julgetele, kes te oma lugu jagasite.
Kõiki kes loevad postituse lõpuni ja jagavad postitust ootab sünnipäeva üllatus lõpus.

Anu lugu (nimi muudetud)

Kõige pealt tahan tänada Ilona tegemisi ja tema teekonda oma alal. Tema pühendumine oma töösse on imetlusväärne.

Mäletan päeva kui Ilona saabus minu teele, olin väga katkine inimene ja tema kohalolek andis mulle nii palju jõudu juurde. Elasin siis turvakodus kahe väikse lapsega pere- vägivalla tõttu. Olin väga haavatav ja ei teadnud mis mind on ees ootamas. See oli väga hirmutav ja samal ajal pidin veel väikeste lastele olema ju tugi olema kuid ei osanud iseendagagi toime tulla.

Minu lugu lühidalt: Elasin kodus just nagu kuldpuuris. Elu mida minu toonane elukaaslane mulle võimaldas oli ühtpidi ju ilus: uhked resid, kallis korter Peetris aga ometi olin ma õnnetu ja kurb. Mees oli dominneriv, kes võttis minult oma MINA. Sain aru, et tegu on nartsissist mehega. Lõpuks olin nii kurnatud, et isegi poes piimaletisseistes ajas mind kogu see elu nutma. Kahtlesin endas, kõiges ja et kas teen õigeid otsuseid. Jube, kui sa enda arvates armastad oma meest ja samal ajal saad aru kuidas ta õõnestab sinu jalgealust, alandades sind, et ma ei ole millegi vääriline, mõnitamised, et kes mind tahab. Ühel hetkel hakkad seda kõike uskuma.

Sain aru, et sedasi ma enam ei jätka ei suuda. Meie kooselu oli kestnud 7aastat ja ühel heal hetkel läksin päevapealt kodust ära võttes kaasa oma kaks last.  Mul polnud enam KODU ning seega läksin „ema ja lapse turvakodusse“.

Sealt algas mu teekond paremuse suunas, mis oli keeruline aga mind toetasid minu sõbrad, lähedased ja muidugi ARMAS ILONA. Ilona tegi samal ajal peale turvakodus nõustamist ka naiste tugigrupi „Arukalt lahku“ kus osalesid naised oma erinevate lahkumineku lugudega. Saime kokku, rääkisime kes kuipalju suutis ja arutasime murekohti. Nad kõik olid armsad, toetavad ja isegi vahest igatsen seda kooskulgemist. Sinna läksin alati hea tundega ja Ilona tegi sellest kohast mõnusa KODUTUNDE. Mäletan, kuidas ta alati kostitas meid kui oma väikseid lapsi, laual mõnus tee ja suupisted. Eriti meenutan imemaitsvaid kiluvõileibu:)

Sain sellest tugivõrgust abi just enesehinnagu tõstmisel. Sainu aru, et MINA olen tähtis. Ilona grupp andis mulle teadmise, et ma pean ennast väärtustama ja armastama. Muidugi oli raske usalada inimesi ja üldse suhelda kui sa oled isoleeritud ühiskonnast aga ma olen siiralt tänulik Ilonale just selle võimaluse eest.

Murega ei tohi jääda üksi isegi kui olukord on nii hull, et väljapääsu ei paista. Tuleb leida see julgus ja jõud, et minnna vastu igale probleemile.

Soovin Ilonale ja tema tegemistele kõrget lendu ja soovin, et paljud murega kliendi leiab tee tema juurde oma kõige suurema murega.

Monika tagasisise:

Ilona on väga soe ja südamlik. Juba esimesel kohtumisel tekkis side ja usaldus.
Temaga võib rääkida kõigest mis parasjagu südamel,oskab iga looga kaasa tulla ja luua hea tunde. Aeg lausa lendas ja iga kord kui meie tund läbi sai, oli palju kergem olla. Jäin alati järgmist kohtumist ootama.

Külli lugu (nimi muudetud):
Kõigepealt ma tahaksin sind lihtsalt tänada, et sa sattusid mu ellu ja oled mind nii palju aidanud.
Grupiga ("Arukalt lahku" - naiste tugigurpp) liitudes ei olnud mul mingisuguseid teadmisi kogemusnõustamisest. Tundsin vaid, et just seda on mul vaja, pärast pikaajalise suhte purunemist

Ma ei mäleta, mida me tegime nendel kokkusaamistel, mäletan vaid seda, milliseid valusaid emotsioone ma läbi elasin, kui ma jagasin oma lugu või kuulasin teiste lugusid. Nüüdseks meenutan ma seda kõike väga hea tundega, sest Ilona juhendamise ja nõustamise abiga olen ma need valusad mälestused muutnud endale vajalikuks, kuid need ei tee enam haiget ja tänu sellele olen ma täna tugevam kui kunagi varem. Praegu mõtlen nendele keerulistele hetketele siis, kui mul vahel on raskemad ajad ja ma tean, et miski pole mulle võimatu, sest ma olen jõudnud siia - olen endale ehitanud üles uue elu, ma suudan näha elus värve, julgen unistada ja tunnen rõõmu ka väikestest ja lihtsatest asjadest.

Väga suureks inspiratsiooniallikaks kogu selles protsessis oli Ilona ise. Kuuldes tema lugu ja samas näha, milliseks ta on suutnud oma elu luua andis lootust ja jõudu. Kogemusnõustamise puhul mulle meeldiski kõige rohkem see, et meil kõigil oli midagi ühist, samas oli see kõigil nii erinev, me saime seda jagada ja sind kuulati ilma hinnangut andmata.

Mina, Ilona, soovin südamest tänada kõiki oma olnud ja olemasolevaid (ka tulevasi) kliente! Te olete mind õpetanud ning suunanud ennast pidevalt täiendama. Suur aitäh, et olete olnud osa Tervemina OÜ arenguloos! Olen uhke, et olen saanud olla teile kaasalaseks inimese täiuslikumaks kasvamise teekonal. Meie koos käidud rada ning jagatud kogemused aitasid meid vastakuti.  

Kõikidele klientidele soovin, et olgu tervis, rõõm ja heaolu alati teie prioriteediks.

Head jälgijad, kliendid, sõbrad: 

Kõik kes te jõudsite siia kingi jagamiseni siis saad tasuta esimese nõustamise sinule, sinu sõbrale, lähedasele. Selleks, et seda saada saada kiri: info.minutervis@gmail.com koos sooviga ja lisa inimese nimi kes nõustamist soovib. 

Pakkumine kehtib 2023 aasta lõpuni.

Lisa kommentaar

Email again: