Filtreeri postitusi

Leinaga toimetulek

Lein hõlmab mitmeid valdkondi: lähedase surm, lemmiklooma kaotus, suhte kaotus, töö kaotus, kodu kaotus. Lein on inimese elus valusaimaid kogemusi ja leinaga toimetulekuga tuleb kindlasti tegeleda.
Kui lein jääb läbielamata siis sellest tervenemine võib olla keeruline ning leinaprotsess kesta aastaid. Leinast tervenemisel on oluline aja faktor, mida kiiremini saad abi või toetust siis seda parem. Esimesed 24 tundi on väga olulised, et tuge saada ning kindlasti ära tarvita sel ajal alkoholi või muid rahusteid, mis emotsioonid alla suruvad. Leinaga teadlik tegelemine aitab kiiremini liikuda edasi tervislikuma elu suunas.
Jagan mõned soovitused, mis võivad aidata leinast tervenemisel:
Loe lisaks

Kriis meie elus, on see hea või halb?

Sõna kriis tuleneb kreeka keelest ning tähendab muutust, ohtu, pööret, otsustust, lahutust, eraldamist, lahutamist, võimalust (kr. k krisis). Psüühiline kriis on inimese loomulik reaktsioon äkki muutunud olukorrale.

Kriisid kuuluvad inimeste ellu. Kriis ei ole halb ega hea vaid psüühikas on see otsekui PUHVER, mis hoiab ja kaitseb inimest kui tervikut võimaldades muutustega järkjärgult kohaneda. (Ugur 1999). 

Loe lisaks