Filtreeri postitusi

Sinu aju võib sinuga trikitada

Sõltuvuse ja tagasilangusega seotud aspekt, millest peaksid aru saama, on see, et uimasteid või alkoholi tarvitades aju trikitab teiega, paneb sind tegema teie endi huvidele täiesti vastupidiseid otsuseid. Otsmiku keskosas asub ajupiirkond, mida nimetatakse ventraalseks mediaalseks prefrontaalkorteksiks. See on ajupiirkond, mis võtab infot vastu, sorteerib seda ja otsustab, mida inimene tegema peaks. See ongi otsuseid tegev piirkond. Enamasti töötab see hästi – hindate uusi olukordi, otsustate, mida ette võtta, ja seejärel teete seda, mis on vajalik eesmärgi saavutamiseks.
Loe lisaks

Alkoholismi ravi/ testi ennast

Mõju tervisele Alkohol mõjutab sinu keha ja enesetunnet ka siis, kui sa seda ise ei tunne ning sul ei ole veel tervisekaebusi. Otseselt alkoholist algavaid terviseprobleeme on umbes 60, kaudsemalt on alkoholi mõjuga seotud haigusi üle 200. Selles, kuidas alkohol täpselt kellegi tervist mõjutab, mängivad olulist rolli vanus, sugu, geenid ja palju muud.

Mõju elukvaliteedile Alkohol mõjutab ka seda, kuidas sina ümbritseva maailmaga suhtled ja oma eluga toime tuled. Sellepärast pane juba varakult tähele ohumärke. Kui tunned, et alkohol mõjutab sinu elukvaliteeti, on see piisav põhjus spetsialisti poole pöördumiseks.

Milline on minu alkoholitarvitamine? Sageli tekivad inimesel vastandlikud tunded, kui ta oma joomisharjumuse peale mõtleb. Lõõgastav klaasike ja alles hiljem mõistmine, et see ei jäänudki üheks klaasikeseks. Sellest nõiaringist aitab väljuda oma käitumise aus analüüsimine. Vaata alkokalkulaatoris üle alkoholikogused, mida tarvitad, ning hinda AUDIT testi abil oma suhet alkoholiga.

Testi oma alkoholi tarbimist

Loe lisaks

Alkohol ja selle tarbimine

  • Kas joomine põhjustab sulle probleeme?
  • Kas sa tunned, et on võimatu loobuda igapäevasest õllekruusist, klaasist veinist või kokteilist?
  • Kas alkoholi tarbimine halvendab su pereelu?
  • Kas sa oled ülekaaluline ja alkohol rikub su tervist?

Väga oluline on mõista, mis oli alkoholi (kuri)tarvitamise algne põhjus. Põhjus võib olla psühholoogiline, sotsiaalne või tuleneb tunnete iseloomust. Sinu teadlikkus põhjusest aitab sul võidelda sõltuvuse vastu.

Loe lisaks